LHM-160AB.

Orta Frekans İndüksiyon Makinesi

Bilgiler.

Orta frekanslı indüksiyon ısıtıcı, tüm katı hal IGBT dönüşüm ve güç regülasyonu benimser, aşırı akım, su eksikliği, aşırı ısınma, aşırı gerilim, kısa devre, faz eksikliği ve benzeri gibi tam koruma fonksiyonu, tasarımları büyük ölçüde geliştirir ekipmanın güvenilirliği. Orta frekanslı indüksiyon makinesi, geleneksel paralel rezonans devresini benimser, diğer ekipmanlara ve tasarım indüksiyon bobinlerine kolayca uyum sağlar, makinenin gerçek çıkış gücü% 80'den daha fazla ayarlanabilir. Mevcut ekran, voltaj göstergesi, zaman göstergesi, çalışma durumu görselleştirmesi gibi birçok farklı türde ekran vardır. İndüksiyon bobini ve kapasitans regülasyonu tasarlamak daha iyidir.

Fiyat Bilgisi
Orta frekanslı indüksiyon ısıtmanın avantajları:
Hızlı ısıtma hızı, daha az oksidasyon ve dekarbonizasyon

İndüksiyonla ısıtma prensibi elektromanyetik indüksiyon olduğu için, iş parçasında ısı miktarı üretilir, bu ısıtma yolu hızla sıcaklığı arttırır, böylece oksidasyon azdır, ısıtma verimliliği yüksektir ve işlem tekrarlanabilirliği iyidir.

Üniforma ısıtma Yüksek Sıcaklık Doğruluk

İndüksiyonla ısıtma, düzgün bir ısıtma ve çekirdek yüzeyinin küçük sıcaklık farkını elde etmek için kolaydır. Sıcaklık kontrol sistemi sıcaklığı doğru bir şekilde kontrol etmek için kullanılabilir.

Düşük Tüketim Kirlilik Yok

Diğer ısıtma yöntemleriyle karşılaştırıldığında, indüksiyonla ısıtma, yüksek ısıtma verimliliği, düşük enerji tüketimi ve kirlilik olmaması avantajlarına sahiptir; Tüm endeksler kullanıcının gereksinimlerini karşılayabilir. Oda sıcaklığından 1100 eating ye kadar enerji tüketimi, 360 dereceden azdır.

İndüksiyonla ısıtma ve ısıtılmış nesne (metal) sargısı arasındaki ilişki, birincil bobin ve ikincil sekonder bobininki ile aynıdır. Isıtma bobininin yüksek frekanslı akımı tarafından üretilen manyetik alan hattı, ısıtılmış malzeme üzerinde yoğunlaştınlır ve girdap akımı, malzemeyi ısıtan elektromanyetik ısıtmanın indüksiyonu ile üretilir. Şu anda, çeliğin tipine ve şekline göre, doğru frekansı, gücü, ısıtma süresini, bobin süresini ve şeklini seçebilir, her türlü çeliğin uygun kalite özelliklerini kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Sıradan uygulama

İndüksiyon eriyiği, yüksek sıcaklıkta indüksiyon fırını kullanılarak metalin sıvıya ısıtılmasıdır.

Özellikleri aşağıdaki gibidir:

Orta frekans eritme ocağı, çelik, paslanmaz çelik, bakır, alüminyum, altın, gümüş ve diğer malzemeleri eritmek için kullanılır.

Orta frekans eritme, iyi bir elektromanyetik karıştırma etkisine sahiptir, erime metal sıcaklığının ve mikro yapının tekdüzeliğine yarar sağlar, pisliğe elverişlidir, kirleri azaltır.

Ergitme kapasitesine, elektromanyetik karıştırma etkisine, ısıtma verimine, gürültüye ve indüksiyon bobininin tasarlanmasına yönelik diğer faktörlere göre, 1KHZ'den 20KHZ'ye kadar geniş frekans aralığı, kompanzasyon kondansatörünü eşleştirin ve sonuç sıklığı karar verin.

SCR orta frekanslı ısıtma ekipmanından% 20 daha fazla enerji tasarrufu.

Eritme kapasitesi birkaç kilogramdan yüzlerce kilograma kadar geniş bir seçim yelpazesidir, sadece fabrikalarda üretim için uygun değildir, aynı zamanda kolejlerde ve araştırma enstitülerinde kullanılan küçük ergitme için de uygundur.

Kurulumu ve kullanımı kolaydır.

Küçük hacimli, hafif, hareketli. 24 saat sürekli erime.

Fırınlama gövdesinin, farklı erime kapasitesi, farklı malzemeler ve çeşitli eritme gerekliliklerini karşılamak için farklı boşaltma yolları ile değiştirilmesi uygundur.

İyi ısıtma diathermancy ve düzgün sıcaklık.

Her fırının erime süresi, önerilen ekipmana göre 20-30 dakikadır.

 

Model LHM-160AB Çıkış Akımı 320A
Salınım Frekansı 1-20KHZ Çıkış Gücü 160kw
Giriş Gerilimi 3 - Faz 380V, 50HZ/60HZ Yükleme Hızı 100%
Soğutma Methodu Su Soğutma Ağırlık Ana Makine 114KG
Dönüştürücü 51KG
Soğutma Suyu Talebi 0.08-0.16Mpa,15 L/DK Boyut Ana Makine
L750×W500×H960
Dönüştürücü
L550×W400×H510