Flowcode 8.

Flowcode 8 ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

GRAFİK PROGRALAMA.

HIZLI SİSTEM GELİŞTİRME

Programlama karmaşık, çizilmiş bir süreç olabilir ve sıklıkla ve kolayca hatalarla sonuçlanabilir. Kodunuzun doğru ve hassas olmasını sağlamak beceri ve zamanı gerektirir. Flowcode ile işiniz kolaylaşır. Daha önce tasarım ve mükemmel saatler süren programlar birkaç dakika içinde bir araya getirilebilir.

KODU KULLANARAK ÖĞRENİN VE PROGRAMLAYIN

Programlama karmaşık, çizilmiş bir süreç olabilir ve sıklıkla ve kolayca hatalarla sonuçlanabilir. Kodunuzun doğru ve hassas olmasını sağlamak beceri ve zamanı gerektirir. Flowcode ile işiniz kolaylaşır. Daha önce tasarım ve mükemmel saatler süren programlar birkaç dakika içinde bir araya getirilebilir.

Paket Bilgisi

BASİT, AKIŞ ŞEMASI SİMGELERİ

Flowcode'taki sisteminizi geliştirmek için kullanılan grafik simgelerinin kullanımı kolaydır. İlk kez bir geliştiriciyseniz veya elektronik sistemler geliştirmede çok az tecrübeye sahipseniz Flow Code, temel bilgilerinizi alıp tasarımlarınızla çalışmanızı kolaylaştıracaktır. Kullanıcılar ayrıca, sürüm 8 için karmaşık projeleri gezmeyi kolaylaştırmak için projelerini renk kodlu bölümlerle özelleştirebilirler.

TEST VE HATA AYIKLAMA

HAYALET TEKNOLOJİSİ

Hayalet Teknoloji, elektronik sisteminizi test etmek ve hata ayıklamak için gelişmiş bir yöntemdir. Matrix'in E-blokları donanımını (EB006v9 ve EB091, PIC ve dsPIC çoklu programlayıcı panoları) kullanarak, mikro denetleyicinizdeki her pini izleyebilir ve seri veri girdilerini ve çıktılarını izleyebilir ve yorumlayabilirsiniz. Flowcode, derlemeden sonra kullandığınız donanımdan geribildirim ve bilgi görüntüleyen bir yazılım içi osiloskop ve veri kaydedici içerir.

SİMÜLASYON HATA AYIKLAYICI

Birçok mühendis için önemli bir gereklilik, geliştirdiğiniz tasarımların mikro denetleyicinize derlediğinizde çalışmasını sağlamaktır. Flowcode simülasyon sırasında aktif hale gelen simülasyon hata ayıklayıcıyı kullanarak simülasyonda ihtiyacınız olan her şeyi yapmanıza olanak tanır ve programınızdaki değişkenlerin değerlerini ve çağrılan makroları izlemek için kullanılır.

KOD PROFİLLEMESİ

Kod profili, Flowcode 8'de ilk kez başlatılacak yeni bir özelliktir. Bu özellik, simülasyon çalışması sırasında simgelerin 'vurulduğunda' gösterilir; gereksiz olarak görülebilen kod bölümlerini ve daha sık çalıştırılan diğer parçaları vurgular Ve program verimliliğini artırmak için optimizasyona ihtiyaç duyulabilir.

SİMÜLASYON

BASİT TASARIMLAR OLUŞTURUN

Kendi basit 3D modellerini yazılımın içinde oluşturmak için Flowcode sistem paneli araçlarını kullanabilirsiniz. Basit bir aktüatör veya vana oluşturarak programınızın doğruluğunu test edin veya mevcut tasarımlarınıza basit şekiller ekleyin ve simülasyon sırasında bu oluşumları kontrol etmek için dahili API kullanın.

TASARIMLAIRNIZI CAD PAKETLERİNDEN İÇE AKTARIN

Çeşitli dosya biçimlerini destekleyerek üçüncü taraf çizim paketleriyle akış kod entegrasyonu, 3D çizimlerinizi ve tasarımlarınızı kolayca Flowcode içine aktarabilir ve gelişmiş simülasyon yetenekleri ile elektromekanik unsurlarını karakterize eder ve canlandırır.

ÇOK GÖRÜŞLÜ SİSTEM PANELİ

Sistem panelinde simülasyon gerçekleşirken farklı açılardan tasarımlarınızı görüntüleyin. Bölünmüş ekran özellikleri elektronik tasarımınızdan memnun kalmanızı sağlar. Dahası, simülasyon hızı, simülasyonunuzun artık gerçek zamanlı çalıştığı anlamına gelir - böylece tasarımınızı 'canlı' olarak gözlemleyebilirsiniz.

BİLEŞEN KÜTÜPHANESİ

ÖNCEDEN GELİŞTİRİLMİŞ BİLEŞENLER

Geniş parça kütüphanemizde elektromekanik bileşenlerin tamamı bulunmaktadır; Basit anahtarlardan LED'lerden daha karmaşık iletişim modüllerine. Bu bileşenler, elektronik sistemlerinizi geliştirmek için neye ihtiyaç duyduğunuzdan emin olmak için başlattığımız her Flow Code sürümüyle birlikte geliştirildi ve büyüdü.

İLETİŞİM BİLEŞENLERİ

İletişim gelişmeleri, modern elektronik eğitim ve anlayışın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. CAN veri yolu, Bluetooth, USB, Ethernet ve WIFI dahil olmak üzere iletişim, tüm dünyada çokça incelenmektedir. Bu bileşenlerin tümü Flow Code ortamında kullanılabilir

v8 BİLEŞENLERİ

Flowcode 8, geniş bir elektrik ve elektromekanik sistem yelpazesi oluşturmak için kullanılabilecek 245 bileşen içerir. Bu bileşenler, kendi bileşenlerini veya simülasyonlarını oluşturmak için bir temel olarak da kullanılabilir. Sürüm 8, sistem geliştirme için yeni bileşenler içerir. Bu, bir dizi yeni ekranı, enjektörleri içeren iletişim bileşenlerini ve çok daha fazlasını içeriyor. Flowcode'daki bileşenlerin tam listesini sürüm 8 veri sayfasında bulabilirsiniz.

DESTEKLENEN CİHAZLAR

E- BLOKLARI

Matrix'in elektronik modüllerini programlamak için Flowcode'u kullanın; Öğrenciler, mühendisler ve elektronik sistem geliştiricileri için tasarımlarınızı hızlı bir şekilde sağlam bir platform üzerinde prototip yapmak için mükemmel bir platform. Giriş, çıkış, iletişim, prototip tahtaları ve daha fazlası gibi bir dizi programlama panosu ve periferik aşağı akım panosu, bunu en üst düzey geliştirme platformu yapmaktadır

MIAC

Matrix'in sunduğu MIAC serisi, elektronik mühendislerine tasarımlarını geliştirmeleri için sağlam bir endüstriyel platform sunmaktadır. MIAC artık sadece 8bit PIC MCU ile değil, aynı zamanda 16bit PIC, Arduino ve Raspberry Pi (Flow Code ile uyumlu değil) ile mevcut değil, kullanıcıların zorlu, endüstriyel ortamlar için kolay programlanabilen ve mükemmel bir PLC'ye sahip.

ARDUİNO

Flowcode'u kullanmanın en önemli yararlarından biri Arduino platformlarının programlamasını basitleştirmesidir. AVR desteği, Arduino'nuzla hayal ettiğinizden daha fazla şey yapabileceğiniz anlamına gelir.E-bloklarımız Arduino Shields ile E-bloklarımızın modüllerine dahi entegre edebilirsiniz

8 Bit PIC

Flowcode, kullanımı kolay geliştirme araçları, eksiksiz teknik dokümantasyon ve tasarım sonrası bir küresel satış ve dağıtım ağı desteği ile Microchip'in 8 bit mikro denetleyicilerinin tüm performans aralığını desteklemektedir.

16 Bit PIC

Flowcode aynı zamanda Microchip'in 16bit ailenin MCU'larını da desteklemektedir. Aynı zamanda dsPIC veya PIC24 cihazları olarak da bilinir.

32 Bit PIC

Flow Code'un Microchip'ten PIC32 ürün yelpazesini destekleme özelliği 8 versiyonu için yeni. PIc32 ailesi artan karmaşık gömülü sistem tasarım zorluklarını çözmek için 32 bit performans ve daha fazla bellek sunar.

MİKROÇİP ŞABLONLARI

Flowcode 8'nin bir diğer yeni özelliği, Curiosity ve Xpress panoları da dahil olmak üzere bir dizi popüler Microchip geliştirme panosu için şablonların dahil edilmesidir.

AVR & ARM

Popüler Arduino da dahil olmak üzere Atmel'in AVR cihazları ve bir dizi ARM MCU da Flowcode 8'de destekleniyor.